понедельник, 3 июля 2017 г.

Ціна договору про закупівлю та договору, укладеного за результатами здійснення допорогової закупівлі з використання електронної системи закупівель: чи є відмінності?
1. Договір про закупівлю.
Замовником було проведено процедуру відкритих торгів. Чи має право замовник укласти договір про закупівлю за нижчою ціною, зазначеною в пропозиції переможця, після проведення листування щодо зниження ціни в період укладання договору з переможцем?
Згідно ч. 4 ст. 36 Закону умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі або ціни пропозиції учасника у разі застосування переговорної процедури. Таким чином, замовник не може укласти договір про закупівлю за ціною, що відрізняється від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону. Згідно ст. 180 Господарського кодексу України ціна договору відноситься до істотних умов договору. Виключний перелік підстав для внесення змін до істотних умов договору про закупівлю визначено у ч.4 ст. 36 Закону. Якщо сторони договору про закупівлю досягли згоди щодо зниження ціни договору, вони можуть внести зміни до істотних умов договору, шляхом укладення додаткової угоди, керуючись п.5 ч.4 ст. 36 Закону.
2. Договір за результатами здійснення допорогової закупівлі з використання електронної системи закупівель.
У випадку, якщо замовник здійснює допорогові закупівлі на підставі наказу ДП «Зовнішторгвидав України» від 13.04.2016 № 35 «Про затвердження порядку здійснення допорогових закупівель», звертаємо увагу замовників на пп. 9.4. даного Порядку, яким передбачено, що договір між замовником та переможцем має бути підписаний на суму, що не перевищує ціну останньої пропозиції, поданої переможцем в аукціоні. Таким чином, замовник має право підписати договір як на суму, яка склалась за результатами аукціону, так і на суму, яка є меншою від суми, що склалась за результатами аукціону.
#SmartTender #закупівлі #радник #поради #розумні_закупівлі #CPV

Комментариев нет:

Отправить комментарий