четверг, 11 января 2018 г.

Читайте у журналі "Радник в сфері державних закупівель" № 1 (76) за січень 2018р., для передплатників програми радник-інфо http://radnuk.com.ua/radnuk-info/ журнал доступний для завантаження.
- Консультації для учасників
- Консультації для замовників
- Статті, надруковані в журналі «Радник в сфері державних закупівель», що стануть у пригоді замовникам та учасникам закупівель
- Плануємо на початку та протягом року. Найголовніші нюанси планування
- Закупівлі енергосервісу через ProZorro: прозорість, масштаб інвестування та прогнозування
- Рекомендації щодо планування. Моніторинг цін при формуванні очікуваної вартості предмета закупівлі
- Обережно: учасник з модельним статутом!
- Прозорість з наслідками, або Граблі «відкритої ціни»
- Позиції Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України
- Цікаві рішення органів судової влади у сфері публічних закупівель
- Та багато іншої цікавої інформації

Також не забувайте для передплатників працює безкоштовна гаряча ? телефонна лінія для консультацій з 16:00 до 17:30 з понеділка по четвер.
Та за посиланням http://radnuk.com.ua/interactivervd/ Ви маєте можливість поставити питання спеціалістам редакції в будь-який час, на яке отримаєте відповідь.
тел./факс:(044) 451-85-71
radnukdz@gmail.com 

среда, 3 января 2018 г.

#Поради_від_Радника
На початку нового року вважаємо за доцільне нагадати закупівельникам, що передумовою здійснення будь-якої закупівлі (процедура відповідно до ст. 12 Закону про публічні закупівлі/ допорогова закупівля з використанням системи ProZorro допорогова закупівля шляхом укладення прямого договору) є її планування.
Так, відповідно до вимог ст. 4 Закону про публічні закупівлі «Планування закупівель та інші передумови здійснення процедур закупівель» закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (prozorro.gov.ua) протягом п’яти днів з дня їх затвердження.
Додаток до річного плану закупівель, до якого вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених в абз. 2 і 3 ч. 1 ст. 2 Закону, складається за формою річного плану закупівель шляхом заповнення відповідних полів в електронній системі закупівель (абз. 3 п. 2 Наказу МЕРТУ від 22.03.2016 № 490).
Тобто законодавець зобов’язує замовника в обов’язковому порядку до здійснення закупівлі відображати усю необхідну інформацію про таку закупівлю залежно від її вартісних меж у річному плані закупівель або у додатку до річного плану закупівель відповідно.
Додатково звертаємо увагу на справу № 924/465/17 - про визнання  недійсним договору від  23.01.2017р.  № 17, укладеного між замовником та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 про постачання продуктів на суму 100000,00 грн. Причиною визнання договору недійсним є не дотримання вимог Закону України "Про публічні закупівлі", зокрема, не заплановано даної закупівлі у додатку до річного плану та не оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель електронні документи, які б підтверджували планування закупівель продуктів, що є предметом спірного договору. Також замовником при здійсненні закупівлі не визначено конкретний предмет закупівлі згідно Національного класифікатора України "Єдиний закупівельний словник" ДК 021:2015, як це передбачено Законом України "Про публічні закупівлі" та Порядком визначення предмету закупівлі, затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016р. № 454.
Детальніше питання планування розглядалось у випуск журналу № 4 (67) за квітень 2017 року на стор. 34-37, а також у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 38-42 та у журналі № 1 (76) за січень 2018 року.

вторник, 26 декабря 2017 г.

Серія актуальних порад про 20 % #Поради_від_Радника Чи включати інформацію про продовження дії договору про закупівлю на 20 % у додаток до річного плану або в річний план?
Виходячи зі змісту Закону України «Про публічні закупівлі» та розроблених на його виконання підзаконних актів, можемо дійти висновку, що у випадку продовження дії договору, згідно з частиною 5 статті 36 Закону, дане продовження дії договору не є процедурою закупівлі і відповідно не підлягає відображенню в річному плані закупівель/додатку до річного плану закупівель. Дане твердження кореспондується з позицією Уповноваженого органу щодо порушеного питання, викладеною в листі інформативного характеру (вих. № 3302-06/34307-06) від 27.10.2016 [детально ознайомитися з даним листом ви можете у випуску журналу № 12 (63) за грудень 2016 року на стор. 36–41]. Додатково зазначаємо, що органи Казначейства дотримуються щодо даного питання такої ж позиції, яку викладено у вищевказаному інформаційному листі Мінекономрозвитку України від 27.10.2016 [детальніше з даним питанням можливо ознайомитись у випуск журналу № 7 (70) за липень 2017 року, стор. 4243].
Тобто інформація про продовження дії договору і збільшення його вартості, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків суми, визначеної в договорі, укладеному в попередньому році, не потребує включення до річного плану закупівель/додатка до річного плану закупівель.