понедельник, 26 февраля 2018 г.

#Поради_від_Радника
Чи потрібно замовникові зберігати документи тендерної пропозиції учасника (ів), які були завантажені ним (ними) на веб-портал prozorro.gov.ua?
Згідно вимог ч. 3 ст. 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон) тендерний комітет/уповноважена особа забезпечує складання, затвердження та зберігання відповідних документів з питань публічних закупівель, визначених цим Законом. Але зберіганню, як правило, підлягають оригінали документів. Відповідно до ч. 1 ст. 25 Закону тендерна пропозиція подається учасником в електронному вигляді через електронну систему закупівель. Тобто документи у складі тендерної пропозиції створює учасник закупівлі, сканує їх та завантажує до системи. Відповідно оригінали паперових документів тендерної пропозиції зберігає учасник. Щодо завантажених в систему скан-копій, то згідно ч. 3 ст. 12 Закону електронна система закупівель повинна забезпечити збереження та належний захист усієї інформації щодо проведення процедур закупівель, можливість доступу до цієї інформації замовників, учасників, контролюючих органів, органу оскарження, уповноваженого органу та інших осіб відповідно до положень цього Закону і відповідати вимогам щодо наявності, зокрема системи збереження даних, що здійснює зберігання протягом не менш як 10 років усіх документів, що надійшли від замовників, учасників, органу оскарження та були створені під час оцінки тендерних пропозицій, та забезпечує автоматичне резервування і відновлення даних. Отже, за Законом документи тендерної пропозиції скануються учасником і завантажуються в електронному вигляді через електронну систему закупівель та повинні зберігатись в ній протягом не менш як 10 років. Відповідальність за роботу системи ProZorro несе адміністратор системи  – ДП «ПРОЗОРРО» (правонаступник ДП «Зовнішторгвидав» (наказ МЕРТУ від 18.03.2016 № 473)). Таким чином, тендерний документ/уповноважена особа не зобов’язаний (а) роздруковувати тендерні пропозиції учасників, які ті подають для участі у торгах.
Детальніше з питанням зберігання документів у публічних закупівелях можна ознайомитись у журналі № 9 (60) за вересень 2016 на стор. 16-23 та у журналі № 6 (69) за червень 2017 на стор. 10-16.

вторник, 20 февраля 2018 г.

Визнання недійсним рішення Замовника про відхилення тендерної пропозиції...

Набув чинності Закон про корпоративні договори

18 лютого набув чинності Закон України від 23.03.2017 р. №1984-VІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів". Як зазначили автори Закону, його розробка була направлена на підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах та товариствах з обмеженою відповідальністю. Цим документом впроваджується світовий досвід щодо удосконалення механізмів корпоративного управління в акціонерних товариствах та товариствах з обмеженою відповідальністю, до законодавства України вводяться норми щодо укладення корпоративних договорів – договорів про реалізацію прав учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю та договорів між акціонерами, а також внесяться необхідні змінидо Цивільного Кодексу України, які нададуть можливість ефективно задіяти механізм управління та прийняття внутрішніх рішень, шляхом укладення акціонерами (учасниками) корпоративних угод.
Крім ЦКУ відповідні зміни також внесено до законів "Про акціонерні товариства", "Про господарські товариства" та "Про цінні папери та фондовий ринок".
В той же час, порядок та умови укладання корпоративних договорів, в якому однією із сторін є держава, господарське товариство, в якому частка держави становить 100 відсотків та (або) юридичні особи, в яких державі або таким господарським товариствам прямо або опосередковано належить 25 і більше відсотків статутного капіталу, визначаються окремим законом.
З текстом законопроекту можна ознайомитись за посиланням: goo.gl/CvTtFz


За матеріалами журналу “Радник в сфері державних закупівель”

понедельник, 19 февраля 2018 г.

#Поради_від_Радника  
Віднесення посад фахівців з публічних закупівель до посад державної служби та/або до посад працівників, що виконують функції з обслуговування
Віднесення посади працівника державного органу до посад державної служби чи до посад працівників, які виконують функції з обслуговування, з огляду на основні функції, закріплені за посадою працівника, що займають більшу частину його робочого часу, є виключно компетенцією та передбаченим обов’язком керівника державної служби у відповідному органі.
Посадова інструкція працівника може одночасно передбачати як виконання завдань і функцій державної служби, так і роботи, що пов’язана із забезпеченням належних умов функціонування державного органу. Вирішальне значення для класифікації посади фахівця (спеціаліста) з публічних закупівель має те, яким завданням він присвячує більшу частину свого робочого часу. Рішення про зміст та характер виконуваної роботи приймає керівник державного органу, затверджуючи відповідні положення та посадові інструкції, структуру і штатний розпис.
Детальніше у випуску журналу № 2 (77) за лютий 2018 року на стор. 29-31.

четверг, 15 февраля 2018 г.

Практика оскарження. Відсутність підстав для відхилення тендерної пропо...

 На виконання спільного наказу Мінекономрозвитку та МОЗ від 26.01.2018 № 116/31568 з 13 лютого офіційно запрацювала передача відомостей з Державного реєстру в електронну систему закупівель ProZorrо.
Технічна підтримка передавання відомостей забезпечується ДП "Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України" та ДП "ПРОЗОРРО".
Відомості, що передаються повинні містити актуальну інформацію про торгову назву лікарського засобу, міжнародну непатентовану назву, АТС (АТС) код, лікарську форму, дозування, відмітку про включення до Національного переліку, номер реєстраційного посвідчення та термін його дії, відмітку про дострокове припинення дії реєстраційного посвідчення і дату настання дострокового припинення, а також інформацію про заявника та виробниках лікарського засобу.
 З текстом наказу можна ознайомитись на порталі ЛігаЗакон за посиланням: goo.gl/k8vwrW
 За матеріалами журналу “Радник в сфері державних закупівель”

вторник, 13 февраля 2018 г.

 У січні 2018 ПАТ “Укрзалізниця” провели три успішні тендери на закупівлю пального (UA-2017-11-23-000091-c, UA-2017-11-23-000099-c, UA-2017-11-23-000108-c), які передбачають використання формульного ціноутворення, тобто коли ціна на товар може змінюватися після проведення аукціону відповідно до встановленої формули з урахуванням об’єктивних показників - світових котирувань на нафтопродукти.
Умови тендерної документації визначають, що ціна дизельного палива та сума договору про закупівлю переглядається у випадку зміни показників Platts. Показники Platts містять світові цінові котирування на нафту, нафтопродукти, природний газ, продукти нафтохімії і промислові метали, що торгуються в різних регіонах світу. Законом України “Про публічні закупівлі” передбачена можливість зміни істотних умов договору про закупівлю у тому числі у разі зміни показників Platts. Під час перерахунку застосовується базис Platts відповідно до розрахунків, наданих постачальником у тендерній пропозиції з урахуванням офіційного курсу української гривні.
“Ціна на специфічні продукти, як наприклад пальне, змінюється залежно від світової кон'юнктури. Іноді це може призводити до критичних ситуації, коли держава не може закупити необхідні товари. Коли є можливість скоригувати ціну відповідно до коливань на ринку, це суттєво знижує ризик невиконання договору.  Використання ж формули робить механізм такого коригування прозорим. Раніше ціну після аукціону можна було змінити через укладання додаткових угод, однак це часто породжувало корупційні ризики, особливо коли діло доходило до підтвердження зміни світових цін. Тепер механізм єдиний - порахували за формулою і ніяких тобі подвійних трактувань”, - зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.
Формула, що застосовується Укрзалізницею, враховує також розмір акцизного збору (139,5 євро за 1000 літрів) з урахуванням офіційного курсу української гривні, середнє значення густини (г/м3) дизельного палива (0,8325) та маржу учасника. При цьому маржа є незмінною величиною після проведення аукціону, та визначена у тендерній пропозиції постачальника.

За матеріалами Мінекономрозвитку

понедельник, 12 февраля 2018 г.

На яких етапах здійснюється моніторинг?, актуальні матеріали №2 (77) за ...

    Порада від Радника

Якщо через електронну систему закупівель надійшло запитання від учасника, чи потрібно затверджувати відповідь тендерного комітету протоколом?
Згідно статті 23 Закону про публічні закупівлі замовник повинен протягом трьох робочих днів з дня їх оприлюднення надати роз’яснення на звернення та оприлюднити його на веб-порталі Уповноваженого органу відповідно до статті 10 цього Закону. Згідно частини 1 статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме - зміни до тендерної документації та роз’яснення до неї (у разі наявності) - протягом одного дня з дня прийняття рішення про їх внесення або надання роз’яснень. Відповідно до ст. 11 Закону про публічні закупівлі рішення тендерного комітету або уповноваженої особи оформлюється протоколом. Отже рекомендуємо кожне роз’яснення оформлювати протоколом поіменного голосування.

вторник, 6 февраля 2018 г.

Читайте у журналі "Радник в сфері державних закупівель" № 2 (77) за лютий 2018р.
Для передплатників програми радник-інфо http://radnuk.com.ua/radnuk-info/ журнал доступний для завантаження.
- Моніторинг у дії: аналізуємо новий закон
- Таблиця з назвами та описами ризик-індикаторів
- Сумнівні документи в публічних закупівлях
- Декілька способів перевірки електронного цифрового підпису (ЕЦП)
- Банківська гарантія: проблемні питання
- Позиції Постійно діючої адміністративної колегії АМКУ
- Цікаві рішення органів судової влади у сфері публічних закупівель
- Консультації для учасників
- Консультації для замовників
- Та багато іншої цікавої інформації
Також не забувайте для передплатників працює безкоштовна гаряча ? телефонна лінія для консультацій з 16:00 до 17:30 з понеділка по четвер.
Та за посиланням http://radnuk.com.ua/interactivervd/ Ви маєте можливість поставити питання спеціалістам редакції в будь-який час, на яке отримаєте відповідь.
тел./факс: (044) 451-85-71
radnukdz@gmail.com