четверг, 26 апреля 2018 г.


#Поради_від_Радника
Чи усі учасники закупівель звертають особливу увагу на проект договору, який є невід’ємною частиною тендерної документації?
Неуважність учасника та кмітливість замовника матиме наслідком відхилення тендерної пропозиції. Оскільки на вимогу п. 7 ч. 2 ст. 22 Закону про публічні закупівлі тендерна документація повинна містити проект договору про закупівлю з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов.
Отже рекомендуємо учасникам особливу увагу при підготовці тендерної пропозиції приділити саме розгляду проекту договору, щоб при його укладанні не виявилося, що учасник розраховував на інші умови розрахунків, поставки тощо. Або замовник в проекті договору не встановив додаткових вимог до тендерної пропозиції.
Для прикладу рекомендуємо ознайомитися з рішенням Колегії № 254-р/пк-пз від 12.01.2018в якому, Скаржник зазначає, що Замовником порушено вимоги ч. 2 ст. 22 Закону, згідно з якою тендерна документація повинна містити інформацію про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, але при цьому «Технічні, якісні, кількісні та інші вимоги до предмета закупівлі» Документації не містять на відміну від проекту договору про закупівлю(Додатку 2 документації)  якісну характеристику предмета закупівлі, а саме  Додаток 2 документації містить проект договору, розділ II якого передбачає вимоги щодо якості товару. Зокрема, відповідно до пункту 2.4 вказаного розділу учасник гарантує: товар, що постачають, знаходиться в технічно справному стані, новий, виготовлений не раніше 2017 року. Рішення Колегії – скарга в цій частині не задоволена,оскільки проект договору є частиною документації. Законом не передбачено окремих вимог щодо порядку зазначення в документації інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, у тому числі щодо наявності такої інформації в конкретно визначеному пункті (розділі) документації. З огляду на викладене, замовник не порушив вимоги Закону в цій частині.
Детальніше з аналізом даної скарги можна ознайомитися в журналі № 3 (78) за березень 2018 на стор. 43.

вторник, 24 апреля 2018 г.



#Поради_від_Радника
В який термін замовнику потрібно виконати рішення органу оскарження, тобто внести зміни в тендерну документацію, відмінити процедуру закупівлі та інш.? І куди саме технічно розмістити на майданчику виконану замовником вимогу Колегії АМКУ?
Законом не встановлено строку для виконання рішення Колегії АМКУ по скарзі, що стосується порушень в сфері публічних закупівель. Вбачається, що законодавець вирішення цього питання поклав на плечі замовника, оскільки проведення процедури направлено на задоволення його потреби і для прискорення її проведення саме він зацікавлений в найшвидшому виконанні рішення Колегії АМКУ.
Розміщення в системі ProZorro відбувається в залежності від того на що направлена скарга. Так, наприклад, якщо скарга була направлена на внесення змін до тендерної документації, то замовник вносить відповідні зміни до тендерної документації в порядку визначеному ч. 2 ст. 23 Закону про публічні закупівлі та розміщує нову редакцію тендерної документації та зміни до неї в розділі «Тендерна документація», при цьому попередня редакція тендерної документації перекреслюється, та автоматично спрямовується в історію змін цього розділу. У випадку, якщо скарга стосувалася питань відхилення тендерних пропозицій та визнання переможця, то замовник вчиняє дії відповідно до рішення Колегії АМКУ та розміщує відповідне рішення (протокол) на майданчику. Крім того про виконання рішення Колегії АМКУ повинно бути підтверджено в ProZorro в розділі «Скарги до процедури» шляхом зміни статусу на «Виконано Замовником».

среда, 18 апреля 2018 г.


#Поради_від_Радника Чи є порушенням складання та оприлюднення тендерної документації одним файлом?
Щодо оприлюднення одним чи кількома файлами документів тендерної документації, то слід зазначити, що примірна тендерна документація, затверджена наказом Мінекономрозвитку Украіни від 13.04.2016 № 680. Зважаючи на те, що дана документаціє є «примірною», а отже вона не є обов’язковою. Окрім того наказ  МЕРТУ від 13.04.2016 № 680 не пройшов реєстрацію в Міністерстві юстиції України, а отже не є нормативно-правовим актом, який підлягає обов’язковому виконанню. Таким чином, розміщення тендерної документації одним файлом не є порушенням.

вторник, 17 апреля 2018 г.

вторник, 10 апреля 2018 г.


#Поради_від_Радника Якщо замовник двічі відмінив тендер через відсутність достатньої кількості учасників, то чи повинен замовник при застосуванні переговорної процедури вимагати забезпечення тендерної пропозиції та/або забезпечення виконання договору?
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) замовник застосовує переговорну процедуру закупівлі як виняток у разі, зокрема, якщо він двічі відмінив тендер через відсутність достатньої кількості учасників. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, які замовник визначив у тендерній документації. Отже, звертаємо увагу, що вимоги стосуються саме учасника, а не переможця. Також у переговорній процедурі не передбачено подання тендерної пропозиції, тому й тендерне забезпечення для проведення переговорів не подають. Щодо забезпечення виконання договору: дану вимогу встановлюють до переможця, а не до учасника.
Також, згідно зі ст. 26 Закону, замовник має право вимагати від учасника-переможця внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору, якщо внесення такого забезпечення передбачено тендерною документацією. Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю після виконання учасником-переможцем договору, а також у разі визнання судом результатів процедури закупівлі або договору про закупівлю недійсними та у випадках, передбачених ст. 37 цього Закону, а також згідно з умовами, зазначеними в договорі, але не пізніше ніж протягом п’яти банківських днів з дня настання зазначених обставин. Розмір забезпечення виконання договору про закупівлю не може перевищувати п’яти відсотків вартості договору. Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору (якщо їх не повертають), підлягають перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі юридичними особами (їхніми об’єднаннями) не за бюджетні кошти — перераховують на рахунок таких юридичних осіб (їхніх об’єднань). Детальніше з даним питання можливо ознайомитися у випуску журналу № 4 (79) за квітень 2018 року на стор. 48.

понедельник, 2 апреля 2018 г.

Читайте у журналі "Радник в сфері державних закупівель" № 4 (79) за квітень 2018р.  для користувачів програми радник-інфо http://radnuk.com.ua/radnuk-info/ журнал доступний для завантаження.

- Роль ДП «Держзовнішінформ» у публічних закупівлях
- Фізичні особи як учасники процедури закупівлі
- Рухаємося вперед: Постанову НБУ № 639 оновлено. Електронні банківські гарантії видають зі змінами
- Аналіз ринку в один клік: онлайн-сервіс
- Закон України від 06.02.2018 № 2275-VIII «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»
- Постанова НКРЕКП від 14.03.2018 № 307 «Про затвердження Правил ринку»
- Приклад протокольного рішення уповноваженої особи стосовно затвердження річного плану закупівель та/або додатка до річного плану закупівель
- Зняття вимог щодо мінімальної кількості учасників процедури закупівлі: користь чи шкода?
- Мінекономрозвитку оприлюднило листа щодо правонаступництва та новостворених юридичних осіб
- Цікаві рішення органів судової влади у сфері публічних закупівель
- Консультації для учасників
- Консультації для замовників
- Та багато іншої цікавої інформації
Також не забувайте для передплатників працює безкоштовна гаряча телефонна лінія для консультацій з 16:00 до 17:30 з понеділка по четвер.
 Та за посиланням http://radnuk.com.ua/interactivervd/ Ви маєте можливість поставити питання спеціалістам редакції в будь-який час, на яке отримаєте відповідь.
 тел./факс: (044) 451-85-71
 radnukdz@gmail.com