понедельник, 29 января 2018 г.

#Поради_від_Радника У разі отримання оновленої інформації щодо змін у переліку наявних відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, Мінекономрозвитку повідомить про це додатково. Про це йдеться у інформативному листі Уповноваженого органу вих. № 3304-06/3584-06 від 29.01.2018. У зазначеному листі МЕРТУ повідомляє, що з метою отримання відповідної інформації Мінекономрозвитку України звернулося до Міністерства юстиції України, Міністерства внутрішніх справ України і Державної фіскальної служби України із запитами щодо надання оновленої (за наявності) інформації щодо функціонування таких реєстрів, які можуть містити інформацію, указану у частинах першій та другій статті 17 Закону.
Зі свого боку нагадуємо про нововведення 2017 року у контексті статті 17 Закону про публічні закупівлі.
§  Електронну довідку про відсутність заборгованості з податків і зборів можливо замовити через «Електронний кабінет платника», що знаходиться за посиланням https://cabinet.sfs.gov.ua
§  Довідку про відсутність судимості можливо замовити онлай, подавши запит в електронній формі через офіційний веб-сайт МВС mvs.gov.ua або через веб-сайт сервісного центру МВС hcs.gov.ua
§  За допомогою онлайн замовлення можливо отримати як електронну, так і паперову Довідку МВС про відсутність судимості!
§  За допомогою сервісу Міністерства внутрішніх справ України, який знаходиться за інтернет-посиланням wanted.mvs.gov.ua можна перевірити легітимність і електронної, і паперової довідки про несудимість.
Детальніше ознайомитись з даним питанням можливо: у випуск журналу № 6 (69) за червень 2017 року на стор. 8–15 та у випуск журналу № 12 (75) за грудень 2017 року на стор. 10-13

понедельник, 22 января 2018 г.

#Поради_від_Радника 
Згідно з ч. 3 ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон, Закон про публічні закупівлі), Уповноважений орган щороку до 20 січня та додатково в разі потреби оприлюднює інформацію про перелік відкритих єдиних державних реєстрів, доступ до яких є вільним, на веб-порталі Уповноваженого органу. Станом на 22.01.2018 оновлені відомості про наявність відкритих реєстрів від Уповноваженого органу відсутні. Проте наразі інформація щодо наявних відкритих реєстрів, доступ до яких є вільним, не зазнала змін та залишається актуальною.
Відкриті єдині державні реєстри:
1. http://corrupt.informjust.ua/ — Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
2. https://kap.minjust.gov.ua/login/index/ — Єдиний реєстр підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство.
3. https://usr.minjust.gov.ua/ua/freesearch/ — Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.  
Детальніше ознайомитись з даним питанням можливо: у випуск журналу № 7 (70) за липень 2017 року на стор. 22-28, а також у випуск журналу № 2 (65) за лютий 2017 року на стор. 30–31.

МЕРТУ надало роз'яснення щодо участі нерезидентів в публічних закупівлях

На офіційному сайті Мінекономрозвитку України оприлюднено лист від 17.01.2018      № 3304-06/1900-06, в якому Уповноважений орган надав роз'яснення рекомендаційного характеру щодо окремих питань участі нерезидентів в публічних закупівлях.
Так, в листі зазначено наступне.  Оскільки вимоги у тендерній документації встановлюються замовником самостійно згідно із законодавством, виходячи із специфіки предмету закупівлі з урахуванням статті 5 Закону про публічні закупівлі (далі - Закон) та з дотриманням принципів, закріплених у статті 3 Закону, замовникам доцільно конкретизувати вимоги щодо подання документів у складі тендерних пропозицій іноземними учасниками або надання відповідної інформації, у разі якщо документи не передбачені законодавством країни, де зареєстровані такі учасники. Разом з тим, якщо учасниками процедури є іноземні учасники,  вони можуть надавати замовнику документи та інформацію на підтвердження відповідності встановленим у тендерній документації вимогам з урахуванням законодавства країни реєстрації такого учасника.
При цьому, Уповноважений орган нагадує, що у разі якщо тендерна документація не містить відповідної конкретизації, будь-яка фізична або юридична особа має право звернутись до замовника за роз’ясненням у порядку визначеному статтею 23 Закону, або оскаржити положення тендерної документації у строки та порядку, передбаченому статтею 18 Закону.
В листі також надано рекомендації щодо вимоги від учасників-нерезидентів надання забезпечення тендерної пропозиції у вигляді гарантії та надано роз’яснення щодо здійснення нерезидентами оплати за подання скарг до органу оскарження.
З текстом листа МЕРТУ можні ознайомитись за посиланням: goo.gl/SU2GwY
 За матеріалами журналу “Радник в сфері державних закупівель”

четверг, 11 января 2018 г.

Читайте у журналі "Радник в сфері державних закупівель" № 1 (76) за січень 2018р., для передплатників програми радник-інфо http://radnuk.com.ua/radnuk-info/ журнал доступний для завантаження.
- Консультації для учасників
- Консультації для замовників
- Статті, надруковані в журналі «Радник в сфері державних закупівель», що стануть у пригоді замовникам та учасникам закупівель
- Плануємо на початку та протягом року. Найголовніші нюанси планування
- Закупівлі енергосервісу через ProZorro: прозорість, масштаб інвестування та прогнозування
- Рекомендації щодо планування. Моніторинг цін при формуванні очікуваної вартості предмета закупівлі
- Обережно: учасник з модельним статутом!
- Прозорість з наслідками, або Граблі «відкритої ціни»
- Позиції Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України
- Цікаві рішення органів судової влади у сфері публічних закупівель
- Та багато іншої цікавої інформації

Також не забувайте для передплатників працює безкоштовна гаряча ? телефонна лінія для консультацій з 16:00 до 17:30 з понеділка по четвер.
Та за посиланням http://radnuk.com.ua/interactivervd/ Ви маєте можливість поставити питання спеціалістам редакції в будь-який час, на яке отримаєте відповідь.
тел./факс:(044) 451-85-71
radnukdz@gmail.com 

среда, 3 января 2018 г.

#Поради_від_Радника
На початку нового року вважаємо за доцільне нагадати закупівельникам, що передумовою здійснення будь-якої закупівлі (процедура відповідно до ст. 12 Закону про публічні закупівлі/ допорогова закупівля з використанням системи ProZorro допорогова закупівля шляхом укладення прямого договору) є її планування.
Так, відповідно до вимог ст. 4 Закону про публічні закупівлі «Планування закупівель та інші передумови здійснення процедур закупівель» закупівля здійснюється відповідно до річного плану. Річний план, додаток до річного плану та зміни до них безоплатно оприлюднюються на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель (prozorro.gov.ua) протягом п’яти днів з дня їх затвердження.
Додаток до річного плану закупівель, до якого вноситься інформація про закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує сум, зазначених в абз. 2 і 3 ч. 1 ст. 2 Закону, складається за формою річного плану закупівель шляхом заповнення відповідних полів в електронній системі закупівель (абз. 3 п. 2 Наказу МЕРТУ від 22.03.2016 № 490).
Тобто законодавець зобов’язує замовника в обов’язковому порядку до здійснення закупівлі відображати усю необхідну інформацію про таку закупівлю залежно від її вартісних меж у річному плані закупівель або у додатку до річного плану закупівель відповідно.
Додатково звертаємо увагу на справу № 924/465/17 - про визнання  недійсним договору від  23.01.2017р.  № 17, укладеного між замовником та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 про постачання продуктів на суму 100000,00 грн. Причиною визнання договору недійсним є не дотримання вимог Закону України "Про публічні закупівлі", зокрема, не заплановано даної закупівлі у додатку до річного плану та не оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу з питань закупівель електронні документи, які б підтверджували планування закупівель продуктів, що є предметом спірного договору. Також замовником при здійсненні закупівлі не визначено конкретний предмет закупівлі згідно Національного класифікатора України "Єдиний закупівельний словник" ДК 021:2015, як це передбачено Законом України "Про публічні закупівлі" та Порядком визначення предмету закупівлі, затвердженим наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 17.03.2016р. № 454.
Детальніше питання планування розглядалось у випуск журналу № 4 (67) за квітень 2017 року на стор. 34-37, а також у випуску журналу № 10 (61) за жовтень 2016 року на стор. 38-42 та у журналі № 1 (76) за січень 2018 року.